Головна » 2012 » Вересень » 28 » СОЦІАЛЬНІ ІСТОРІЇ
09:49
СОЦІАЛЬНІ ІСТОРІЇ
Життя прожити – не поле перейти

     Направо підеш – коня втратиш. Наліво підеш… Усім нам добре знайома ця ситуація з казок, але насправді не потрібно бути казковим героєм, щоб опинитися перед таким самим каменем – путівником, каменем вибору. Цей камінь, як і все інше у світобудові, має дві сторони: з однієї – це тягар, відповідальність, страх перед помилкою, але з іншої – право вибору, почесне право керувати своїм власним життям, бути сильним і незалежним. Наш мудрий народ віщав: «Життя прожити - не поле перейти», тим більше, що це не просто поле, а поле бою, арена життєвих баталій, ринг, де вирішується доля.
 
     Скільки не зустрічаєшся з різними людьми, скільки не спілкуєшся з ними, не перестаєш дивуватися тому, наскільки у кожного різне життя, непроста доля, життєві труднощі та проблеми.
 
     Мабуть, немає такої людини в світі, яка б у своєму житті не робила помилок і не хотіла б щось виправити, змінити свій стиль життя, або спробувати щось змінити в собі.
 
     Різні життєві проблеми приводять клієнтів до Новоград – Волинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і за кожною стоїть чиясь доля, чиїсь сльози чи чиєсь непорозуміння.
 
     У кінці липня 2012 рок до фахівця із соціальної роботи звернулися мешканці села з приводу своїх сусідів – Олени та Миколи, які виховують трьох малолітніх дітей Вадима, Віктора, Анатолія. Зі слів односельців батьки начебто не виконують належним чином своїх батьківських обов'язків. Сусіди стверджували, що подружжя проживає у будинку на яке право власності не мають, часто у будинку збираються сумнівні компанії. Фахівцем із соціальної роботи та депутатом сільської ради було здійснено візит до сім’ї Олени. Коли прибули за вказаною адресою побачили таку картину: чоловік та жінка були у стані алкогольного сп'яніння, з’ясувалося що ні Олена, ні Микола ніде не працюють. У ході проведення початкової оцінки і збору інформації (опитування сусідів) було з’ясовано, що батьки зловживають алкоголем, не піклуються про дітей, ведуть аморальний спосіб життя. Діти постійно брудні і голодні, харчуються тим, що дають сусіди, батьки долею дітей зовсім не цікавляться.
 
     За ініціативи фахівця із соціальної роботи справа сім’ї була розглянута на засіданні виконавчого комітету сільської ради, засіданні дорадчого органу з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідно до рішення виконавчого комітету, засідання дорадчого органу сім’ю Олени поставлено на облік сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах районного центру СССДМ.
 
     У ході соціальної роботи із сім’єю були проведені індивідуальні бесіди з батьками щодо ведення здорового способу життя, підвищення виховного потенціалу сім`ї, належного виконання батьківських обов’язків, необхідності працевлаштування, психолого-педагогічне консультування щодо виховання дітей.
 
     За сприяння фахівця із соціальної роботи, органів місцевого самоврядування, УПСЗН сім’ї надано гуманітарну допомогу, канцтовари, Олену працевлаштовано на підприємство, яке знаходиться на території сільської ради – різноробочою. На сьогоднішній день жінка працює та має стабільний заробіток. За зароблені кошти родина придбала шкільне приладдя та форму для дітей, покращила матеріально-побутові умови, підвищила виховний потенціал сім`ї. Першого вересня Вадим та Віктор приступили до навчання у школі.
 
     Життя цієї родини складне, ще багато чого треба навчитися, зробити, тому соціальна робота з даною сім’єю продовжується.
 
     Не дивлячись на всі негаразди, що трапляються в нашому житті, такі позитивні результати надають сил і оптимізму для подальшої роботи.
 
     Гаутама був правий, коли сказав: «Життя є страждання». Щоб позбутися цього страждання, кожен має шукати свій шлях. Але слід пам’ятати, що шлях у людини тільки один. Якщо вона втратить його — втратить і себе.
 
Вихід завжди є!
 
     Чи доводилося вам задумуватися над такими питаннями людської долі: «Що я хочу від життя? Чого б хотілося найбільше? Що ви готові зробити?» Адже реалізація мрій починається з того, що ми готові зробити для цього, які зусилля ми для цього докладаємо. Найпоширеніша відповідь: «Ми не готові до кардинальних змін у власному житті, боїмося міняти модель власного життя». А між тим у цій відповіді є глибока помилка. Вона стане зрозумілою, якщо уявити Людство, поділене на дві нерівні частини: невелику - обраних людей, наділених Божою іскрою, які володіють великими яскравими талантами і дійсно прикрашають світ , радують своїми науковими відкриттями , і поряд – його більшу частину, яка складається із «звичайних», «рядових» людей. Їм, нібито, і не дано народжувати ту саму новизну, яка пов’язується з розуміннями людської гідності.
 
     Ніколи не думала, що стикнуся з проблемами, які змушують дивитися на світ іншими очима, але так і сталося за два місяці моєї роботи фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 
     На перший погляд здавалося все звичайним у сім’ї Олени. Олена намагалася приділяти своїм дітям якнайбільше уваги, підтримки, турботи. Але не завжди виходило: рано залишилася без чоловіка, сама виховувала двох синів та донечку з обмеженими фізичними можливостями.
 
     Побутові проблеми, нестача коштів, життєві негаразди призвели до того, що двоє синів, Андрій та Микола, за крадіжку засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, і на даний час перебувають в на обліку в кримінально виконавчій інспекції, час від часу вони зловживають алкоголем, намагалися знайти роботу, та спроби були марними.
 
     Жінка не вірила, що хтось може безкорисливо допомогти. Але в тяжкий для сім’ї час вчасно на допомогу з’явився фахівець із соціальної роботи, який допоміг подолати труднощі. З членами родини було проведено бесіди щодо пропаганди здорового способу життя, необхідності працевлаштування дорослих синів, необхідності медичного обстеження та лікування хворої Тетянки.
 
Зусиллями фахівця із соціальної роботи, органів місцевого самоврядування Андрія та Миколу влаштовано на роботу в лісництво. Змінилася, власне, і сама Олена: почала задумуватися над своїми помилками, які зробила в певний період власного життя. Адже, якби вона вчасно приділила увагу своїй доньці, то можливо її Тетянка була здоровою і не потребувала б постійної допомоги зі сторони мами. Добре те, що жінка схаменулася та зрозуміла, що дитині з функціональними потребами потрібний відповідний догляд та підтримка. Спільними зусиллями з органами місцевого самоврядування, медичними працівниками вдалося забезпечити медичне обстеження Тетянки в обласній лікарні, за результатами якого дитині в жовтні місяці буде зроблено операцію. Матері та доньці поліпшено психоемоційний стан. На даний час соціальна робота з сім’єю продовжується.
 
Задумайтеся лише про одну річ: «Яка б не була ситуація у вашому житті, вихід завжди є». Потрібно тільки не опускати руки, а йти вперед. Знайте лише одне: життя дає випробування лише тим людям, які зможуть його подолати.
Переглядів: 2304 | Додав: Юлія Автор матеріалу: Фахівці із соціальної роботи РЦ СССДМ Харчук І.А., Приймак М.М. | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
П`ятниця, 17.05.2024, 14:16
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Пошук

Календар

«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Корисні сайти

 
 
 


Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0