1. Студентський консультативний пункт районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при ЖТЗ ДАУ с. Ярунь (далі студентський КП) – це тимчасове утворення Новоград-Волинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі Центр), яке створюється районним центром СССДМ з метою реалізації програм та заходів, покладених на Центри.
2. Студентський КП Центру не є юридичною особою.
3. Студентський КП у своїй діяльності керується чинним законодавством України.
4. Студентський КП створюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, а у разі потреби - і окремого приміщення, яке відповідає санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки, а також обладнання та спеціальних медичних засобів для забезпечення безпечної роботи працівників.
5. Мета діяльності студентського КП є забезпечення доступу цільових груп до соціальних послуг у територіальній громаді та підтримка сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах.
6. Студентський КП Центру здійснює свою діяльність відповідно до даного Положення:
6.1. Головна мета, завдання та функції: - реалізація державних молодіжних програм у сфері соціальної роботи зі студентською молоддю; - розробка та реалізація профілактичних та реабілітаційних заходів для подолання негативних явищ у студентському середовищі, гуманізація взаємин учасників навчального процесу, підвищення рівня їхньої психологічної культури; - реалізація у навчальних закладах системи заходів соціального становлення та соціальної підтримки студентів; - здійснення комплексу заходів соціальної допомоги та послуг для малозабезпечених сімей, а також студентських сімей, які потрапили у кризові ситуації; - розробка науково-методичних та інформаційно-правових матеріалів для забезпечення роботи КП; - надання інформаційно-консультативної допомоги та первинного консультування студентам, студентським сім’ям, викладачам пропаганда здорового способу життя. - організаційна: участь у реалізації програми, підготовка та проведення заходів за планом програми, організація роботи студентів волонтерів; - навчально-методична: надання методичної допомоги викладачам, фахівцям, волонтерам; - інформаційна: інформація через ЗМІ про хід реалізації програми; - комунікативна: встановлення контакту із студентами, їхніми батькам, викладачами; - координаційна: координація діяльності за програмою; - контролююча: контроль з роботою фахівців-консультантів; - дослідницька: дослідження проблем студентської молоді (проведення анкетувань, опитувань тощо).
6.2. Категорії отримувачів послуг: - студенти різних категорій; - студентські сім’ї; - батьки студентів; - викладачі.
6.3. Форми та методи роботи: - консультування; - індивідуальні та групові бесіди; - лекційно-тренінгові заняття; - тренінгові заняття.
6.4.Мінімальні нормативи матеріально-технічного забезпечення КП: - приміщення для проведення індивідуальної та групової роботи; - меблі (стіл, стільці, шафи тощо); - оргтехніка; - аудіо та відеотехніка для проведення групових занять; - засоби зв’язку; - інформаційно-методичне забезпечення (стенди, методична література, соціальна реклама тощо).
6.5. Строк діяльності визначається відповідно до наказу директора районного центру СССДМ.
6.6. Критерії оцінки ефективності діяльності КП: - кількість звернень за консультативною допомогою; - кількість волонтерів, які працюють за програмою, рівень їхньої підготовки, оволодіння професійно необхідними уміннями; - висвітлення досвіду та результатів розробленої системи роботи широких кіл громадськості та у ЗМІ; - наявність інформаційних та методичних матеріалів; - стан матеріально-технічного забезпечення.
7. Студентський КП може працювати як у стаціонарному, так і у мобільному режимах (з виїздом у віддаленні населені пункти).
8. Студентський КП може надавати керівництву Центру пропозиції щодо оцінки ефективності виконання, вдосконалення, продовження або припинення програм, у межах реалізації якої воно діє.
9. Послуги, що надає студентський КП, є державними послугами і здійснюється на безоплатній основі.
10. Керівником студентського КП є штатний спеціаліст Центру, який призначається директором Центру.
11.Керівник студентського КП: - здійснює загальне керівництво роботою студентського КП; - організовує роботу студентського КП, несе персональну відповідальність за виконання покладених на КП завдань; - організовує роботу щодо укладення договорів, необхідних для організації роботи студентського КП; - здійснює моніторинг діяльності студентського КП та надає пропозиції директору Центру щодо підвищення ефективності роботи студентського КП; - координує процес надання соціальних послуг - планує та звітує про роботу КП. - надає пропозиції керівництву щодо підвищення кваліфікації працівників студентського КП.
12. Діяльність студентського КП фінансується за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на реалізацію програм і заходів Центру, а також за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
13. У роботі студентського КП можуть брати участь залучені працівники та волонтери, координацію діяльності яких здійснює керівник студентського КП.
14. Чисельність фахівців, залучених на договірних засадах до роботи студентського КП, видатки на їх утримання і діяльність визначаються відповідними програмами та положеннями про заходи і кошторисами витрат на реалізацію (проведення) програм (заходів).
15. Видатки на оплату праці при цьому обраховуються, виходячи із середніх розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених для аналогічних категорій працівників відповідних галузей, та відпрацьованого часу.
16. Керівник КП, залучені фахівці та волонтери Центру у межах своєї компетенції можуть взаємодіяти із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічними службами, органами внутрішніх справ МВС України, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями тощо.