1. Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи ( далі - МКП ) - це тимчасове утворення, яке створюється Новоград-Волинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі – Центр ) з метою реалізації програм та заходів, покладених на Центри.
2. МКП не є юридичною особою.
3. МКП у своїй діяльності керується чинним законодавством України.
4. МКП створюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, а у разі потреби - і окремого приміщення, яке відповідає санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки, а також обладнання та спеціальних медичних засобів для забезпечення безпечної роботи працівників.
5. Метою діяльності МКП є забезпечення доступу цільових груп до соціальних послуг у територіальній громаді та підтримка сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах
6. МКП здійснює свою діяльність відповідно до даного Положення:
6.1. Головна мета, завдання та функції: - реалізація завдань та заходів державних, національних, регіональних та місцевих програм, спрямованих на реалізацію державної соціальної, сімейної та молодіжної політики; - впровадження на регіональному та місцевому рівнях дієвих механізмів міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії у забезпеченні доступу до соціальних послуг та реалізації соціальних потреб отримувачів послуг - здійснює соціальне інспектування та оцінку потреб отримувачів послуг у сільській місцевості; - організовує надання якісних соціальних послуг отримувачам послуг за місцем їх проживання або перебування, зокрема в установах Державної кримінально-виконавчої служби, закладах соціального обслуговування, закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інших установах, закладах та підприємствах; - виявляє серед отримувачів послуг тих, хто потребує перебування у закладах соціального обслуговування, волонтерів, які залучаються до здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю; - сприяє проведенню супервізій спеціалістів Центрів, працівників соціального обслуговування, волонтерів, які залучаються до здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю; - сприяє активізації територіальної громади, батьків або осіб, що їх замінюють, представників організацій різних форм власності до волонтерської діяльності; - розробка та розповсюдження серед населення району соціальної рекламної продукції.
6.2. Основними категоріями отримувачів послуг є сім’ї, діти та молодь, які опинилися в складних життєвих обставинах.
6.3. Форми та методи роботи: - консультування; - індивідуальні та групові бесіди; - лекційно-тренінгові заняття; - тренінгові заняття; - відеолекторії; - акції; - круглі столи; -конференції.
6.4. Мінімальні нормативи матеріально-технічного забезпечення: - транспорт для виїздів у віддалені населені пункту району; - приміщення для проведення індивідуальної та групової роботи; - меблі (стіл, стільці, шафи тощо); - оргтехніка; - аудіо та відеотехніка для проведення групових занять.
6.5. Строк діяльності визначається відповідно до наказу директора районного центру СССДМ.
6.6. Критерії оцінки ефективності діяльності КП: - кількість звернень за допомогою для задоволення потреб у соціальних послугах; - кількість наданих індивідуальних соціальних послуг; - кількість проведених групових заходів та охоплених ними осіб; - висвітлення досвіду та результатів роботи МКП у ЗМІ; - наявність інформаційних та методичних матеріалів.
7. МКП може працювати як у стаціонарному, так і у мобільному режимах (з виїздом у віддаленні населені пункти).
8. МКП може надавати керівництву Центру пропозиції щодо оцінки ефективності виконання, вдосконалення, продовження або припинення програм, у межах реалізації якої воно діє.
9. Послуги, що надаються в рамках МКП, є державними послугами і здійснюються на безоплатній основі.
10. Керівником МКП є штатний спеціаліст Центру, який призначається директором Центру.
11. Керівник МКП:
11.1. Здійснює загальне керівництво МКП.
11.2. Представляє МКП в інших установах та організаціях.
11.3. Організовує роботу МКП, несе персональну відповідальність за виконання покладених на МКП завдань.
11.4. Здійснює контроль за дотриманням працівниками МКП правил техніки безпеки.
11.5. Координує процес надання соціальних послуг.
11.6. Здійснює моніторинг діяльності МКП та надає пропозиції директору Центру щодо підвищення ефективності роботи.
11.7. Звітує про роботу МКП.
11.8. Організовує роботу щодо укладання договорів, необхідних для організації роботи МКП.
11.9. Надає пропозиції керівництву щодо підвищення кваліфікації працівників МКП.
12. Діяльність МКП фінансується за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на реалізацію програм і заходів Центру, а також за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
13. У роботі МКП можуть брати участь залучені фахівці та волонтери, координацію діяльності яких здійснює керівник МКП.
14. Чисельність фахівців, залучених на договірних засадах до роботи МКП, видатки на їх утримання і діяльність визначаються відповідними програмами та положеннями про заходами і кошторисами витрат на реалізацію (проведення) програм (заходів).
15. Видатки на оплату праці при цьому обраховуються, виходячи із середніх розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених для аналогічних категорій працівників відповідних галузей, та відпрацьованого часу.
16. Керівник МКП, залучені спеціалісти та волонтери Центру у межах своєї компетенції можуть взаємодіяти із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічними службами, органами внутрішніх справ МВС України, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями.